Baia Mare sakinleri Çarşambadan itibaren sokakta çöplerle kalacaklar. Sanitasyon şirketi, Belediye Binasının ödemediği borçlar nedeniyle artık nüfusun atıklarını toplamayacağını açıkladı.

Baia Mare’deki temizlik hizmetlerinden sorumlu şirket Drusal, Çarşamba gününden itibaren artık belediyeden ev çöpü almayacağını resmen açıkladı.

Belediye binası, geçen yıl için hanehalkı temizlik faturalarının ödenmesini onurlandırmadı ve şirket müdürü Mihai Apan, birikmiş borçların 14 milyon lei, artı 5 milyon lei’nin eski borçları olduğunu ve bunun için nihai cezaların olduğunu söyledi.

Böylece bireyler için sanitasyon faaliyeti askıya alınacak ve Baia Mare’de ayrı bidonları olan ekonomik acente ve kurumlar normal şartlar altında operatörün hizmetlerinden yararlanmaya devam edecektir.

Öte yandan, Maramures’teki evsel atıkların Entegre Yönetiminden sorumlu dernek, evsel temizlik hizmetini askıya alma tedbirinin sözleşme hükümlerine aykırı olarak yapıldığını, çünkü operatörün belediye binasına niyetini 15 gün önce bildirmek zorunda kaldığını bildirmektedir.

Durum sorulduğunda, Baia Mare Belediye Başkan Yardımcısı Doru Dancus, sorunun şu anda sanitasyon şirketi ile birlikte analiz edildiğini ve kararın iletileceğini söyledi.

İşletmeci ile Belediye Binası arasındaki ilk sorunların bir hafta önce, şirketin borçlardan dolayı değil, aynı zamanda sözleşmenin uzatılmamasından dolayı da sokak çöpünü almadığı zaman ortaya çıktığını belirtiyoruz.

Bir yanıt yazın