COVID-19 pandemisinin yüksekliği sırasında işletmeler, çalışanların evden çalışmasına izin vermek de dahil olmak üzere enfeksiyonu önlemek için ellerinden gelen tüm önlemleri aldı. Bununla birlikte, daha fazla işletme çalışanların ofise geri dönmesine izin verdiğinden, yürürlükte olan bazı kurallar uygulanmamaktadır. Bu, çalışanların enfekte olma riski olduğu anlamına gelir. Peki, çalışanlarından biri pozitif test yaptığında veya COVID-19 belirtileri ve belirtileri gösterdiğinde işletmeler nasıl yanıt verebilir?

Enfekte Çalışanlardan Evde Kalmalarını veya Evden çalışmalarını isteyin
COVID-19’a yakalanmış olabilecek çalışanlar, hastaneye yatışa yol açan semptomlara sahip olabilir veya sayısız başka nedenden dolayı COVID-19 testi almış olabilirler. Çalışan birçok virüs bir işletme sahibi öğrenirse ne olursa olsun, mümkünse ev ya da iş yerinde evde kalmak çalışanın isteyin. Pozitif test yapan çalışanlar, herhangi bir belirti göstermeyenler bile, önerildiği şekilde 14 gün boyunca kendilerini karantinaya almalıdır.

Diğer Çalışanlara Bildir
İşletmelerin diğer çalışanlara meslektaşlarının COVID-19 için pozitif test yaptığını bildirme görevi vardır. Diğer çalışanlara kendilerini korumak için uygun önlemleri alabilmeleri için bildirme göreviniz olsa da, etkilenen çalışanın kimliğini ifşa etmenin yasak olduğunu unutmayın.

Diğer Çalışanlardan Test için Gitmelerini İsteyin
CDC, işletmelerin çalışanlarından yalnızca bir çalışana bile virüs bulaşırsa COVID için test yaptırmalarını istemelerini önerir. Bu, enfekte olabilecek çalışanları enfeksiyonla başa çıkmaya hazırlamanın ve enfekte olmayabilecek diğer çalışanları korumanın ikili sonucuna sahiptir. Ayrıca, hangi çalışanların bulaşıcı olduğunu bilmenin ancak hastalığın belirti ve semptomlarını göstermemenin harika bir yoludur.

İşletmenizin faaliyet gösterdiği yerlerde testlerde gecikmeler olabileceğinden, işletmeler Minnesota’da özel COVID testi sunan sağlayıcılarla iletişime geçmelidir. Bu sağlayıcılar günlük olarak COVID testleri yapar ve bu nedenle yerel hastanelerinde tıkanıklığın azalmasını beklemek istemeyen işletmeler için mükemmel bir seçenektir.

Ofisi Dezenfekte Et
Bir çalışan pozitif testler yaptığında ofisin derinlemesine temizlenmesi çok önemlidir. Bunun nedeni, virüs bulaşmış bir çalışanın ona dokunması veya hapşırması durumunda virüsün çeşitli yüzeylerde birkaç saat oyalanabilmesidir. En önemli alanlarda bir çok insan tarafından dokundu alanlar vardır yakın ilgi için. Bunlara kapı kolları, musluklar, tezgahlar ve bilgisayar donanımı (klavyeler, fareler vb.) Dahildir.).

Ofisi, manuel temizlik ve ultraviyole dezenfeksiyonu da dahil olmak üzere virüsten tamamen arındırmak için sterilize etmenin çeşitli yolları vardır. Bu temizlik prosedürleri, özellikle bir işletmenin çalışanlarından birinin veya birkaçının asemptomatik olup olmadığından emin olamadığı durumlarda birkaç günde bir tekrarlanabilir.

Bir çalışan COVID-19 ile sözleşme yaptığında yıkıcıdır. İşletmeler sadece hasta çalışanlarını değil, aynı zamanda enfekte olabilecek ve olmayanları da korumakla yükümlüdür. İşletmeler, sağlıklı çalışanlar için enfeksiyon riskini azaltmak için yukarıda belirtilen önlemleri alabilir.

Bir yanıt yazın