Çoğu işveren, çalışanlarını işyerinde mutsuz etmeden sürekli olarak daha üretken hale getirmenin yollarını arıyor. Zor bir denge olabilir. Ancak, doğru anladığınızda, iş için iyi çalışan mutlu çalışanlarınız var.

Artan verimlilik size uygun olsa da, mutlu olmaları, ayrılma olasılıklarının daha düşük olduğu anlamına gelir. Personel değişiminde zamandan ve paradan tasarruf sağladığı için bu sizin için ekstra bir bonus.

İyi haber şu ki, bitki eklemek kadar basit bir şey çalışanlarınızı daha odaklanmış ve mutlu etmenize yardımcı olabilir! Daha da iyisi, foli8’e göre Calathea gibi ofis ortamı için mükemmel olacak seçebileceğiniz bir dizi bitki var. Çok az bakıma ihtiyaç duyan bitkiler, hemen hemen her boşluğa sığar ve harika görünür.

Daha temiz Hava
Bitkiler karbondioksit alır ve oksijeni söndürür, bu insanların yaptıklarının tam tersidir ve havanızdaki oksijen seviyesini iyileştirmeye yardımcı olur. Ama tek yaptıkları bu değil. Bitkilerin ayrıca kirleticilerin% 5’ini havadan çıkardığı ve ofisi daha temiz hale getirdiği bilinmektedir.

Personeliniz daha iyi hissedecek ve işe odaklanma olasılığı daha yüksek olacaktır. Buna ek olarak, gerekli hasta gün sayısını azaltacaksınız!

İyi Hissetme Faktörü
Hiç rahatsız olduysanız veya kendinizi aşağı hissettiyseniz ve sakinleşmek için bir gezintiye çıktıysanız, doğanın duyguları sakinleştirme ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlama gücünü takdir edeceksiniz. Bitkileri ofisinize getirmek de aynı etkiye sahip olabilir. Ofisteki bir bitki sizi dışarıdaymış gibi hissettirir ve aynı yatıştırıcı etkiyi üretir.

Bu nedenle uzmanlar, su soğutucusu ve kantin gibi popüler toplanma alanlarının yakınında bitkilere sahip olmanızı önerir.

Bitkileriniz varsa ve çalışanlarınızı periyodik olarak bacaklarını uzatmaya teşvik ederseniz, stres seviyelerinin düştüğünü ve odaklarının arttığını göreceksiniz.

Tartışma Noktası
Bir ofiste çalışmanın en önemli unsurlarından biri, iş arkadaşlarınızla etkileşim kurma yeteneğidir. Bu bazen zor görünebilir, çünkü ortak bir noktanız olduğunu düşünmeyebilirsiniz. Bununla birlikte, bitkiler, neredeyse öldürülemeyen bir bitkiyi öldürmeyi başarmış olsanız bile, ortak bir konuşma konusu sağlayabilir!

Bu, ekibin yakınlaşmasına yardımcı olur ve ofisteki atmosferi iyileştirerek odağı ve üretkenliği artırır.

Personeli Dahil Edin
Ofisinizde bitki bulundurmanın püf noktası, personeli onları seçmeye dahil etmektir. Bu onların bitkilere yatırım yapmalarını ve hayatta kalmaları ile ilgilenmelerini sağlar. Bu bir konuşma noktası haline gelir ve çalışanların işlerine daha fazla odaklanmasını sağlar.

Bitkiler çevreye ve gezegene faydalıdır. Ofis eklemeden sadece dekor geliştirmek ve çalışanın odak yardımcı olur. Ayrıca çevreye yardım etmek için bir şeyler yaptığınızdan emin olacaktır. Küçük bir şey olabilir. Ancak, her işletme bunu yapsaydı, hızla büyük bir şey haline gelirdi.

Bir yanıt yazın