Birleşik Krallık’taki COVID testi standartları, gereksiz yere izole edilen kişi sayısını sınırlamak ve arz gerginliğini azaltmak için değişiyor. Omicron varyantı çok sayıda günlük vakaya neden olmaya devam ettiğinden, cephe hizmetleri, çalışanların hasta olması veya koronavirüs ile izole olması nedeniyle sakatlayıcı personel sıkıntısı yaşamaktadır.

Daha bulaşıcı formun hızla yayılması nedeniyle, Birleşik Krallık’taki yanal akış (LFT) ve PCR testlerine olan talep fırladı ve kaynaklara baskı yaptı.

Hükümet, Noel’den altı ve yedi gün önce negatif test yapan kişiler için kendi kendini tecrit etme süresini düşürdü ve şimdi daha fazla önlem açıklandı.

Herhangi Bir Belirtiniz Yoksa, Daha Fazla PCR Testine İhtiyacınız Olmaz
Lateral akış testinde koronavirüs pozitifliği taraması yapılan birinin daha önce evde veya bir test merkezinde yapabileceğiniz doğrulayıcı bir PCR testi planlaması gerekiyordu.

İzolasyon süreleri semptomlarının ortaya çıktığı gün veya asemptomatik ise PCR test sonucunu aldıkları gün başlayacaktı.

Bununla birlikte, test talebinde bulunan çok sayıda kişi nedeniyle, sistem talebe ayak uyduramadı ve birçok kişi sonuçların alınmasında gecikmelerle karşılaştı. Semptomları olmayan bireyler için – zamanın yaklaşık% 40’ı – bu, izolasyonda daha uzun günler anlamına gelir.

LFT kullanarak pozitif olan ancak asemptomatik olanların, İngiltere’de 11 Ocak’ta ve İskoçya ve Galler’de 6 Ocak’ta başlayan bir takip PCR testi yaptırmaları gerekmez.

Bu, izolasyon sürelerinin hemen başlayabileceğini ve LFT testlerinin altı ve yedi günlerde negatif olması durumunda yedi gün sonra serbest bırakılabileceğini ima eder.

Semptomları olan kişilerin hala PCR testi yaptırmaları gerekir, ancak semptomları başladığında izolasyon dönemlerine başlayabilirler. ABD’ye uçuyorsanız, burada bir İngiltere PCR testi için rezervasyon yaptırabilirsiniz – https://flyusa2uk.com/

İngiltere’ye Dönenlerin Kalkış Öncesi Sınavlara Girmeleri gerekiyor.
Hükümet, Omicron’un Aralık ayında hızla yayılmasıyla İngiltere’ye dönen kişiler için kalkış öncesi COVID testini geri aldı. Kalkıştan iki gün önce bir LFT veya PCR testi ve dönüşlerinin ilk iki günü içinde ücretli bir PCR testi içeriyordu.

Yurtdışından dönen kişilerin, 7 Ocak’ta sabah saat 4’te İngiltere’ye geldikten sonra artık kalkış öncesi sınava girmeleri veya kendi kendilerini izole etmeleri gerekmeyecek. Geri döndükten sonraki iki gün içinde PCR yerine LFT yapabilirler.

Tüm ülkeler İngiltere’nin seyahat kara listesinden çıkarıldı, bu da güney Afrika ülkelerinden gelen insanların artık ziyaret etmeden önce bir otelde karantinada on gün ve 2.000 £ harcamak zorunda kalmayacakları anlamına geliyor (daha fazla bilgi).

Tamamen aşılanmadıysanız, on gün boyunca evde kendi kendine izole etmeniz ve Birleşik Krallık’taki ikinci ve sekizinci günlerde PCR testi için ödeme yapmanız gerekir.

Günlük Ön Cephe İşçi Testleri
Downing Street’te düzenlenen basın toplantısında Başbakan Boris Johnson, 10 Ocak’tan itibaren bunu belirtti. Gıda işleme endüstrisinden Sınır Kuvvetlerine kadar 100.000 çalışanı her gün işyerinde kontrol edecekti.

Hükümet, doğrudan işletmelere sağlanan bu yanal akış testlerinin lojistiğine yardımcı olacaktır. Yeni kısıtlamaların kapsadığı endüstrilerin listesi yayınlanmamasına rağmen, yasalar yalnızca İngiltere’de geçerlidir.

Yeni politikalar, ülkeyi ayakta tutan temel çalışanlar için LFT arzına ve örneklerin erken tespitine odaklanmayı hedefliyor, böylece başkalarına yayılmıyorlar ve insanlar mümkün olan en kısa sürede işe geri dönebiliyorlar.

Aşılanmamış Temaslar için Galler’in Yanal Akış Testi
Pozitif COVID hastalarının aşılanmamış temaslarının daha önce Galler’de 2. ve 8. Günlerde PCR testini izole etmesi ve gerçekleştirmesi bekleniyordu. PCR test kapasitesini artırmak için, 5 Ocak’tan itibaren yanal akış testleriyle değiştirilecekler.

Aşılanmamış yakın temasların İngiltere, İskoçya ve Kuzey İrlanda’da on gün boyunca kendi kendini izole etmesi istenmektedir. Çift iğneli olanlar evden çıkabilir, ancak günlük yanal akış testi yapılmasını önerirler.

Bir yanıt yazın