Bir gezgin olarak, birçok insan iyi yemeklerin tadını çıkarmanın yerel kültürü deneyimlemenin büyük bir parçası olduğunu bilir. Sadece vücudumuzu beslemenin yanı sıra, yemek aynı zamanda insanların birbirleriyle bağlantı kurmaları ve birbirlerine sevgi göstermeleri için bir yoldur. Macar yemekleri, mutfaklarla ilgili olarak herkesin kova listesinin başında olmasa da, Budapeşte’de yapılacak en iyi şeylerden birinin yemek olduğuna şaşırabilirsiniz! Sade kafelerden lüks kaliteli yemeklere kadar Budapeşte’nin en iyi 5 restoranında herkes için bir şeyler var.

Mazel Tov
Şehir merkezinde yer alan bu köpek dostu eatery, davetkar bir atmosfer yaratmaya ve ziyaretçilere eşsiz, kaliteli yemekler getirmeye odaklanmaktadır. Avludaki yemek alanı gür yeşilliklerle dekore edilmiştir ve güneşli bir bahçe atmosferi yaratmak için çatı pencereleriyle kaplıdır. Menülerinde İsrail füzyon menüsünde bol miktarda vegan ve glütensiz seçenekler içeren çeşitli yemekler bulunmaktadır. Randevu gecesi ya da işten sonra arkadaşlarla buluşmak için mükemmel bir yer. TripAdvisor incelemelerine bakın.

Bambi Kafe

Bambi Cafe’de kaçırılmayacak bir deneyim ve hızlı, bütçeye uygun kahvaltı için zamanda geriye bir adım atın. 1961’de açılan bu retro kafe, bunun gibi kafelerin koyu kavrulmuş kahve, bira ve Komünist yönetim altındaki uygun fiyatlı, temel yiyecekler servis ettiği zaman dilimindeki tüm orijinal iç mekan mobilyalarını hala içeriyor. Bu cafe ziyaretçiler ve özellikleri tost sandviç gibi basit menü öğeleri, omlet, börek ve Macar halk arasında popüler. Fiyatları, deneyimin değeri için rakipsiz!

Beerstro 14

Her ne kadar çoğu insan bu modern bistro’nun en önemli noktasını 14 dönen zanaat bira seçkisi olarak görse de, yemek menüsünün sunabileceği çok şey var. Eşsiz menülerinde çeşitli biftek seçeneklerinin yanı sıra hamburger, balık ve patates kızartması, vegan seçenekleri ve daha fazlası gibi klasik pub yemeklerinin diğer lüks versiyonları bulunmaktadır. Binanın kendisi geniş, modern ve modaya uygun ve önceki konuklar yiyecek ve biradan daha iyi olan tek şeyin mükemmel müşteri hizmeti olduğunu belirtti! İnstagramlarına göz atın.

Szimpla Kert

Budapeşte’ye yapılacak bir gezi, dünyaca ünlü harabe barlarından birinde durmadan tamamlanmış sayılmaz! Bu bar, ilginç dekoru, grafiti duvarları ve canlı müziği ile yemek için olduğundan daha iyi bilinmesine rağmen, çiftçi pazarı kaçırılamaz. Her Pazar sabah 9’dan akşam 2’ye kadar banliyö çiftçileri bina genelinde taze et, peynir, ekmek ve diğer sokak yiyecekleri satan dükkanlar kurarlar. Pazarda alışveriş yaptıktan sonra, bölgenin en iyi mikro bira fabrikalarından birinden bir bira içmek için Mad Scientist’e gidin.

Costes Şehir Merkezi

Kaliteli bir yemek deneyimi için Budapeşte şehir merkezinin kalbinde yer alan bu Michelin yıldızlı restorana gidin. Kaliteli restoranların çoğu zaman biraz havasız hissedebilse de Costes, kaliteden ödün vermeden misafirperver ve samimi bir atmosfer sunmaktadır. En iyi özel yemeklerini tatmak için çarşambadan cumartesiye her akşam sunulan tadım menüsünü deneyin. Tatma menüsünde şarap, bira, kokteyl veya alkolsüz içecek eşleştirmeleri ile tamamlanan dört çeşit veya altı çeşit seçenek bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın