Çocuğunuz gözlük takıyorsa, bir noktada kontakt lens talebi ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bununla birlikte, kontakt lensler belirli bir sorumluluk gerektirir ve çocuğunuzun bunları kullanmaya hazır olup olmadığını nasıl belirlersiniz?

Lens Dünyasında, çocuğunuza kontakt lens kullanmaya başlayabileceğiniz belirli bir yaş olmadığını biliyoruz. Bazen küçük çocuklar bile onları giyebilir. Her çocuk farklıdır ve belirli bir zamanda hazır olacaktır.

Bazı Ortak İşaretler
İşte dikkat etmeniz gereken işaretler, çocuğunuzun artık kontakt lenslere hazır olduğunu size söyleyecektir:

Kontakt Lens Kullanmak İstiyorlar – Bu yaygın bir talep olsa da, gözlüklerinden memnun olmayan çocukların kontakt lenslerine bakmak için çok daha fazla motivasyonları var. Çocuğunuz size kontakt lens takmayı sorana kadar beklemek her zaman en iyisidir. Bu istek onlardan geldiğinde, size daha fazla yönlendirildiklerini ve muhtemelen lenslere daha iyi bakacaklarını söyler.
Çocuğunuz Sürekli Olarak Onlara Sormak Zorunda Kalmadan İşlerini Yapar – Hayatlarının çeşitli yönlerinden sorumlu olmaya başlayan çocukların kontakt lenslerine bakma olasılıkları çok daha yüksek olacaktır. Durum böyle değilse, bu seçeneği düşünmeden önce birkaç yıl kolayca bekleyebilirsiniz. Sonuçta, çocuğunuza sürekli olarak onları dışarı çıkarmasını, saklamasını vb. Hatırlatmak istemezsiniz.
Hijyenik ve Temizdirler – Çocuğunuzun çok dağınık olduğunu veya temizlik konusunda özel olmadığını fark ederseniz, kontakt lens onlar için doğru seçim olmayabilir. Bazı çocuklar bir karmaşa içinde oynamayı severler, ancak kontakt lensleri kullanırken gitmenin yolu bu değildir. Kötü hijyen, olmasını istemediğiniz bir enfeksiyona neden olabilir.
Gözlüklerine bakıyorlar – Kaliteli gözlükler narin ve pahalıdır. Onları sadece bir yere bırakmak yerine onlara bakmak için çaba harcayan çocuklar, onları kabaca sırt çantasına ya da masalarındaki bir karmaşaya yerleştirerek kontakt lenslere bakamazlar. Öte yandan, çocuğunuz gözlüklerini nasıl kullandıklarına dair özel ise, kontakt lenslerle de ilgilenebilir.
Atletizme Katılırlar – Çocuğunuz sporu seviyorsa, kontakt lensler onlar için iyi bir seçenektir. Hareket halindeyken ve aktifken gözlüklerini ayarlama konusunda endişelenmeleri gerekmez. Ayrıca, kazara çarpma durumunda kırık camların yüzlerine çarpması konusunda endişelenmenize gerek yoktur.
Lens çeşitleri hakkında daha fazla bilgi için Lens Dünyası ile iletişime geçmekten çekinmeyin. Sorgularınızı bize e-posta yoluyla da gönderebilirsiniz.

Bir yanıt yazın