Yeni İNGİLTERE seyahat kısıtlamaları, yurtdışına seyahat ederken aşılandıysanız veya aşılanmadıysanız Covıd testi yaptırmanız gerekmeyeceği anlamına gelir. Yunanistan, ispanya, Almanya ve Portekiz gibi ülkeler, test yapmadan çift vuruşlu İngilizlere izin veriyor. Meksika ve Kosta Rika, yalnızca kısmen aşılanmış olanlar için test gerektirmedikleri için en iyi şansınızdır.

Tüm iğnelerini yaptırdığını varsayarsak, test yaptırmadan tatile nereye gidebilirsin?

İtalya – Altı yaşın üzerindeki herkes aşı kanıtı, seyahatten sonraki 48 saat içinde negatif PCR testi, 24 saat içinde hızlı yanal akış testi veya önceki altı ay içinde Covıd iyileşmesi kanıtı sunmalıdır (buraya bakınız).
Aşılanmış İngiliz vatandaşları için seyahat öncesi testler artık gerekli olmayacak, bu da uçuş sertifikalarına uymaya gerek olmadığı anlamına geliyor.

İzlanda – Aşı durumuna bakılmaksızın İzlanda’ya seyahat edenler için tüm seyahat kısıtlamaları kaldırılmıştır. Bu, uçmak için herhangi bir Covıd testi yaptırmanız veya aşı kanıtı sağlamanız gerekmeyeceği anlamına gelir.
BAE, tamamen aşılanmış gezginler için kalkış öncesi Covıd testi gerekliliğini ortadan kaldırmak için politikalarını revize etti. Bunun yerine, ayrıldıktan sonraki 30 gün içinde Covıd iyileşmesini onaylayanlar aynı muafiyet için uygundur.
Dubai veya Abu Dabi’ye seyahat ediyor olmanıza bağlı olarak varışta kurallar değişebilir.

Fransa, tamamen aşılanmış İngiliz vatandaşlarının artık Covıd testine tabi tutulmayacağını ve yeni kuralın 12 yaş ve üstü herkesi etkileyeceğini açıkladı. Diğer şartlar arasında ülkeye girmeden önce bağışıklama kanıtı sağlanması ve “yeminli beyan” imzalanması da yer alıyor.
Covıd’ye karşı tam olarak aşılanmamış olan herkes zorlayıcı bir nedenden dolayı seyahat etmeli ve geldikten sonra kendi kendini izole etmelidir.

Tunus, 15 Şubat 2022’den itibaren yasalarını değiştiriyor ve tam aşılamanın onayını sunabiliyorsanız Covıd testi şartını kaldırıyor.
Aşılanmamış kişiler için kendi kendine izolasyon da aşamalı hale getirilirken, seyahatten sonraki 48 saat içinde yapılan bir PCR testi veya 24 saat içinde yapılan hızlı bir yanal akış testi hala gereklidir.

Türkiye – Türkiye’yi ziyaret eden İngiliz turistlerin uçuş testi veya karantinaya alınması için Covıd uyumuna gerek yoktur. Ayrılışınızdan sonraki 72 saat içinde çevrimiçi bir form doldurmanız gerekmektedir (bu, altı yaş ve üstü tüm gezginler için geçerlidir). Türk yetkililer havaalanlarında rastgele PCR testi yapıyorlar, bu yüzden bir gezi planlıyorsanız bunu aklınızda bulundurun.
Portekiz – Yunanistan gibi, tamamen aşılanmış bireyleri Covıd testinden çıkarmak için göçmenlik yasalarını değiştirdi. Aşılanmamış turistlerin gelmesine izin verilir, ancak varışlarından sonraki 72 saat içinde bir PCR testi veya elde edilen bir yanal akışın onayını vermeleri gerekir..
Malta şu anda yalnızca uygun şekilde aşılanmış İNGİLTERE ziyaretçileri için erişilebilir durumdadır. Ziyaret etmek isterseniz, bir Covıd testi yaptırmanız veya karantinadan geçmeniz gerekmeyecek. Bu belge, varışınızdan en az 14 gün önce aşı yaptırdığınızı kanıtlamalıdır.
Not:

Seyahat şartlarının değişmeye devam ettiğini lütfen unutmayın. Bu nedenle, yukarıdaki bilgiler de değiştirilebilir. Bu nedenle, güncel ve doğru bilgi için lütfen seyahat etmek istediğiniz ülkenin göçmenlik ve seyahat ofisine danışın. Bir covıd testine ihtiyacınız varsa, burada daha fazla bilgi edinin https://ldn.randox.com/

İtalya, AB veya DSÖ onaylı bir aşı ile aşılananlar için AB’ye zorunlu olmayan seyahat kısıtlamalarını geçici olarak hafifletti. Gezginler karantinaya alınmayacak ve negatif Covıd testi kanıtı ile İtalya’ya girmelerine izin verilecek. Uyum, İtalya’nın giriş prosedürlerini AB genelinde sınır standartlarını uyumlu hale getirecek yeni bir AB sözleşmesiyle uyumlu hale getirecek.

Bir yanıt yazın