Dünyanın birçok yerinde, tıbbi ihmal hala bir sorundur. Hastalar genellikle tıp pratisyenlerinin ihmali nedeniyle deneyimleri için tazminat talep etme konusunda sınırlı seçeneklere sahiptir. Tazminat talep etmek için en çok kullanılan seçeneklerden biri, hastaneye karşı bir malpraktis davası açmaktır.

Tıbbi uygulama hatası iddiaları sadece küçük bir sayı aslında başarılı olan son trendleri. Bu, hastaların ve mağdurların çoğunun hastanede yanlış tedavi görmüş olsalar bile tazminatsız bırakıldığı anlamına gelir.

Ayrıca, Healthday’de bildirilen çalışmadan, mahkemede başarılı olan birkaç malpraktis iddiasına ağır tazminat paketleri verildiği açıktır.

Hastaların Ne zaman bir Malpraktis Davası Açması Gerekiyor?
Ne yazık ki, birçok hasta hastanelerde korkunç deneyimler yaşıyor ve tazminat için bir malpraktis davası başlatmanın mümkün olduğunu bilmiyorlar.

Bu hasta grubu için, yalnız acı çekerler ve sigorta kapsamında değillerse genellikle büyük tıbbi faturalar ödemeye bırakılırlar.

Tıp alanı çok geniştir ve bir hak talebinde bulunulması gereken farklı durumlar vardır. Tıbbi iddialarda bulunmanın başlıca nedenlerinden bazıları şunlardır…

Başarısız Ameliyatlar
Ameliyat sırasında bir hata yapılırsa, hasta birçok yönden acı çekebilir. Başarısız bir ameliyatın tehlikeleri arasında yara izi, uzuvların kaybı veya diğer fonksiyonel insan parçaları bulunur.

Yanlış Tanı
Bu, bir hastanın tıbbi durumu doktor tarafından yanlış teşhis edildiğinde olur. Hasta yanlış hastalık için tedavi edilir ve sonuçlara maruz kalır.

Bir Hastanın Ölümü
Tıbbi hatalar nedeniyle bir hastanın kaybedilmesi de bir malpraktis talebinin dosyalanmasına yol açacaktır. Bu davadaki iddia, hastanın ailesi tarafından https://www.1clicklawyers.com /.

Tedaviden Sonra Zayıflatıcı Yaralanma
Bazı hastalar tedavi gördükten sonra kendilerini daha iyi hissetmeleri gereken hayatı tehdit eden yaralanmalarla kalırlar.

Peki, bir malpraktis davasında başarılı olma şansını artırmak nasıl mümkün olabilir. İşte Cummings Yaralanma Yasası tarafından sunulan ipuçları.

Deneyimli Malpraktis Avukatları İşe Alın
Malpraktis davası sırasında yasal temsiliniz eşsizdir. Avukat, tıbbi ihmalin kurbanı olduğunuza dair inkar edilemez kanıtlar gösteren sağlam bir dava oluşturacaktır.

Her zaman Uzmanları Dahil Edin
Malpraktis vakaları farklıdır. Talebinizi doğru bir şekilde araştırmak için belirli tıp alanında deneyime sahip uzmanlar edinmelisiniz. Uzmanlar, malpraktis talebinizi kazanmak için kullanılabilecek temel bilgileri sağlar.

Bilgiyi Geri Tutma
Malpraktis talebiniz üzerinde çalışan profesyoneller, durum hakkında sağlayabileceğiniz tüm bilgilere ihtiyaç duyarlar. Kullanılan veriler, yasal temsilcinizin ve dava üzerinde çalışan uzmanların başarılı sonuç şansını artırmasına yardımcı olacaktır. Sadece iyi planlanmış olan malpraktis iddiaları kabul edilecektir. Dolayısıyla, başarı büyük ölçüde yasal temsilinizin yeterliliğine bağlıdır.

Yakın zamanda tıbbi sağlık sisteminden geçtiyseniz ve hastanedeyken uygun şekilde bakım görmemiş gibi hissediyorsanız – yardım alın. Yolsuzluk iddiaları üzerine uzmanlaşmış, yasal temsilcileri başvurun, eğer takip layık bir durum varsa bilmek yapabilirsiniz. Tıbbi malpraktis talebinde bulunma konusunda deneyiminiz oldu mu? Bize bildirin!

Bir yanıt yazın