Pek çok insan web tasarımının bir şirketin başarısı için ne kadar önemli olduğunun farkında değil. Bir işletme pazarlamada mümkün olduğunca çok iyileştirme yapabilir, ancak çoğu etkili bir web sitesi olmadan boşa gider. Hiç konuşma değil şirket online kullanıcılar gösterir birincil web sitesi ya da mağazası var. Ne yazık ki, çoğu çevrimiçi kullanıcı, şirketlere bir işletme web sitesine girdiklerinde dikkatlerini çekmeleri için on saniye veriyor ve bu çok fazla zaman almıyor.

Bununla birlikte, web tasarımı söz konusu olduğunda endişelenmenize gerek yok. Tek yapmanız gereken ona hak ettiği odak ve ilgiyi vermek ve işiniz için sağlam bir temel oluşturacaksınız. İşte erken başarı için uygulayabileceğiniz bazı web tasarım stratejileri.

Minimalist bir zihniyet

Web tasarımı ile delirmek ve mümkün olduğunca heyecan verici ve ilham verici özellikler uygulamak isteyenler için işleri basit tutmak daha iyi bir fikir olabilir. Sonuçta, çevrimiçi kullanıcılar neler sunduğunu görmek için bir işletme web sitesine girerler. Web sitesi diğer özelliklerle çok fazla dikkat dağıtıyorsa, yalnızca bir şirketin gelirini kaybetmesine neden olur.

Güçlü bir web tasarım stratejisinin ilk adımı, web sitesinin minimalist bir tasarımla noktaya ulaşmasını sağlamaktır. Kendini kaptırmana gerek yok ve sonuç olarak daha az çalışacaksın. Web tasarımı için önemli olan, daima daha azdır.

Önemli olan küçük dokunuşlar

Web tasarımı için minimalist bir zihniyet benimsediğinizden emin olmanın yanı sıra, her şey en önemli etkiyi yaratabilecek küçük dokunuşlarla ilgilidir. İyi bir örnek, görme engelli kişiler için erişilebilir hizmetlerin sesli açıklamalar biçiminde dahil edilmesi olabilir. Sesli açıklama hizmetleri, görme sorunu olanların video içeriğini takip etmelerine yardımcı olabilir. Şirketin hedef kitlesine ulaşmasına yardımcı olacak gibi görünmeyebilir, ancak yine de kaç kişinin görme sorunları olduğuna şaşıracaksınız.

Aynı şey, işitme sorunları olan insanlara yardımcı olabilecek kapalı başlıklar için de geçerlidir. Erişilebilirliğe yardımcı olmak için profesyonel hizmetler almak çok fazla çaba gerektirmez, bu da yolun aşağısında daha fazla destekçiye neden olur.

Yükleme sürelerine dikkat etmek

Optimize edilmiş web tasarımının en iyi özelliklerinden biri, çoğu çevrimiçi kullanıcının bu kadar önemli olduğunun farkında bile olmamasıdır. Web sitesinin yüklenmesi birkaç saniyeden uzun sürerse, pek çok kişinin şirket web sitelerine dikkatlerini çekmeleri için yalnızca birkaç saniye verdiği düşünülürse, çoğu çevrimiçi kullanıcının gitmesini bekleyebilirsiniz. Neyse ki, gereksiz aksesuarları ve widget’ları web sitenizden uzak tutmaya odaklanarak yükleme sürelerini mümkün olduğunca düşük tutabilirsiniz. Yükleme sürelerini düşük tutarak etkileşimi yüksek tutabilirsiniz.

Web tasarımı, ihmal edilmesi kolay, ancak çaba göstermeye istekli olanlar için çok şey sağlayan bir şeydir. Web optimizasyonu, başarınıza zemin hazırlamanıza yardımcı olduğu için bir şirketin sektöre damgasını vurmasının en iyi yollarından biridir.

Bir yanıt yazın