Bebek maması ambalajında bir kereden fazla GDO olmayan bir etiket görmüşsünüzdür. Bu konuda hiçbir soru olamaz: bu bilgi son derece yararlıdır. Bilinçli bir seçim yapmanıza yardımcı olur. Bu sayede bebeğiniz için daha iyi ürünler seçebilirsiniz.

Ancak “GDO’suz” bir başlık pek bir şey söylemiyor. O ne demek? Genetiği değiştirilmiş bileşenler içeren ürünler normal olanlardan nasıl farklıdır?

GDO içermeyen formül
Gdo’lu olmayan ürünler doğaldır. Genetiği değiştirilmiş bileşenleri olmayan bebek sütleri daha sağlıklıdır. Bunlar, burada ve orada duyabileceğiniz oldukça yaygın görüşlerden sadece birkaçı. İnsanlar GDO içermeyen gıdalara daha fazla güvenme eğilimindedir. Dışarıdaki birçok anne, bunun sentetik ürünlerden ve bileşenlerden kaçınmalarına yardımcı olduğuna inanıyor. Sonuçta, alerjik olabilirler veya sindirimi kolay olmayabilirler.

Bebeğinize verdiğiniz yiyecekler konusunda dikkatli olmanız normaldir. Ancak GDO ile ilgili paniğin haklı olmadığını belirtmek gerekir. Genetiği değiştirilmiş gıdalar hakkında ölümcül veya tamamen tehlikeli bir şey yoktur.

Düzenli formül
Birçok insan rahat oldukları ürünleri seçer. Anlayabilecekleri karmaşık olmayan bir içerik listesi görmek istiyorlar. Ebeveynlik 7/24 bir iştir ve her küçük bileşeni araştırmak için fazladan zaman harcamak istemezsiniz.

Ayrıca, bu tür bir formül genellikle daha düşük bir fiyat etiketi ile birlikte gelir. Birçok ebeveyn için, ürünün telaşsızlığı ve daha düşük fiyat anlaşmayı mühürler.

Düzenli bebek maması küçükleriniz için kötü değildir. Sadece çocuğunuzun sindirim sorunları olması durumunda, gdo’lu olmayan ürünler daha iyi bir seçim olabilir.

GDO efsaneleri
1. Günümüzde tüm gıdalar gdo’lu maddeler içermektedir.

Genetik mühendisliği pahalı bir iştir. Bu yüzden esas olarak sağlık ve moleküler genetikte uygulanmaktadır. GDO içeren tüm ürünler buna göre sertifikalandırılır ve işaretlenir.

2. GDO zehirlidir ve onsuz ürünler tamamen sağlıklıdır.

Bir ebeveyn olarak, reklam ve gerçeklik arasındaki farkı bilmelisiniz. Gdo’lu ürünler toksin içermez. Genetiği değiştirilmiş maddeler içermeyen tüm gıdalar tamamen sağlıklı değildir. Örneğin, bebeğiniz için bir formül seçerken nişasta, soya, mısır şurubu (ve diğer ilave şekerler) veya hurma yağı gibi bileşenlere dikkat edin.

3. GDO içeren formüller oldukça alerjiktir.

Herhangi bir yiyecek veya içerikleri alerjiye neden olabilir. Bu, GDO’lar için değil, belirli bileşenler için bireysel hoşgörüsüzlükle ilgilidir.

En iyi GDO içermeyen bebek mamaları
Bebek maması tüm Avrupa üreticilerinin ürünlerini maddeler konusunda çok sıkı gereksinimlerini karşılamak zorunda. Hem Holle veya HiPP gibi uzun süredir devam eden pazar gazileri hem de Löwenzahn Organics gibi nispeten yeni markalar sadece GDO’suz bebek maması üretiyor.

Bebeğinizin GIT’İNDE kolay olacak ve alerjiye neden olma ihtimali düşük formül mü arıyorsunuz? Holle keçi sütü formülünü veya Loulouka keçi sütü bazlı formülü almak isteyebilirsiniz.

GDO son derece tartışmalı bir konudur. Özellikle bebek maması söz konusu olduğunda. Çocuğunuz için doğru formülü satın aldığınızda bilinçli bir karar verin. Reklam hilelerinden ziyade sağduyuya ve doktor tavsiyelerine güvenin.

Bir yanıt yazın