İK Ekibinizi geliştirmek için çok çalışırken, ‘değer’, ‘yetenek’ ve ‘tutum’ kavramlarını anlamak önemlidir. İşte her birinin ne anlama geldiğine dair fikirler.

Değeri ne anlama geliyor?
Değer, ekibinizin amacını yerine getirmekle (ve amaçlarını yerine getirmelerini sağlamakla) ilgilidir. Ne kadar yararlı olduğunuzu, ne kadar katkıda bulunduğunuzu, ne fark yarattığınızı, beklenen sonuçları elde edip etmediğinizi ölçer. Bu şeyler katkınızı değerlendirir. Çalışmanızın çıktısını kendiniz ve başkaları tarafından belirlenen amaçlara, hedeflere ve hedeflere karşı ölçerler. Bu, maliyet tasarrufu, artan satışlar, iyileştirilmiş müşteri hizmetleri veya yönetimin bireysel bir çalışandan veya İK Ekibinizin belirli bir bölümünden bekleyebileceği her şey açısından ölçülebilir.

Yetenek ne anlama geliyor?
Yetenek, bilgi, beceri ve uzmanlık ile ilgilidir. Ekibinizin yönetimin planlarına uyması için yapılması gerekenleri yapma yeteneğini ölçer. Bu her zaman kolay değildir, çünkü henüz hiçbir şey bilmediğiniz yeni araçlara, yaklaşımlara veya yöntemlere uyum sağlamak, hatta bazen işler farklı yapıldığında eskisinden daha az iyi yönetmek anlamına gelir. Ayrıca, insanları her zaman denetleyen başka birine ihtiyaç duymadan bağımsız olarak daha iyi çalışabilmeleri için eğitmeyi de içerebilir. Bu, katılan herkesten ekstra çaba gerektirir, ancak uzun vadede herkes için çalışmayı daha kolay ve daha verimli hale getirerek, özellikle de eğitildikleri için işleri nasıl yaptıkları konusunda biraz esnekliğe izin verilirse, karşılığını verecektir.

Tutumumu nasıl geliştirebilirim?
Tutum, insanların birbirlerine ve işlerine karşı nasıl hissettikleri ve davrandıklarıyla ilgilidir. Çoğu zaman, ne kadar yetenekli olduklarına bakılmaksızın, bazı insanların neden diğerlerinden daha fazla şey yaptıklarını açıklar: çünkü meslektaşları onlardan hoşlanıyor; ya da en azından onlardan hoşlanmıyor; ya da en azından açık bir düşmanlık olmadan onlara tahammül ediyorlar; ve yaptıkları şeyden zevk aldıkları için; ve / veya çok fazla kızmadıkları için. Bu, herkesin herkesle arkadaş olması gerektiği anlamına gelmez, ancak insanların birbirlerinden özellikle hoşlanmasalar bile birbirlerine saygı duymaları gerektiği anlamına gelir. Ekip üyeleri arasında gerginliğin olduğu yerlerde, bu onların odağını zayıflatabilir ve birbirlerinden en iyi şekilde yararlanmalarını engelleyebilir.

Değer, yetenek ve tutum hakkında önemli olan nedir?
Eğer bir yerde bunlar varsa ekibinden daha fazla geri alırsınız çünkü hayatta bir sürü başka şey daha değiştirmek için daha zor olan, ama çaba değer. Eğer insanlar senin bazı ortak amaç paylaşmak değilse herkes ya da kimse başka birini aşağı kendi görevlerini yerine getirmediği tarafından izin veriliyor bu duygu olmadan uyarlamak ya da geliştirmek nasıl.ne yapması gerektiğini biliyor zordur Herkesten sonra hiç bir takım olmasının bir anlamı olup olmadığını gündeme getiriyor bunu yapıyor olması gerekiyordu ne olduğunu kimse bilmiyor varsa! Roller açıkça tanımlandıktan sonra, bazı insanlar yapmak istedikleri şeyi yapmadıkları için mutsuz olabilirler ve / veya karar vermek istedikleri her seferinde başkasıyla kontrol etmek zorunda kalmadan daha iyisini yapabileceklerini hissedebilirler. İnsanların bir şeyi değiştirmeye çalışmadan önce işlerin nasıl yürüdüğüne alışkın olup olmadıklarını ayarlamaları zor olabilir, ancak sebat etmeye değer çünkü çoğu insan işlerinin genel bir hedefe nasıl katkıda bulunduğunu bilmek ve onlardan ne beklendiğini anlamak ister. zaman zaman değişse bile.

Ve son olarak, tutum en zor olanıdır, çünkü geri başvurabileceğiniz veya bir kağıda mermi noktaları olarak belirleyebileceğiniz güzel ve basit bir liste yoktur‘ ‘İşte sizden ihtiyacımız olan şey ve işte size nasıl yardımcı olacağımız. teslim et.’ İnsanların motivasyon, çalışan doğru tutum ne demek ve kendini iyi hissediyor, takım arkadaşları ve ne yapıyorlar.

İK ne yapabilir?
Değişim, bundan etkilenen herkes için zordur, ancak süreçlerin nasıl çalıştığını, kimin hangi işi yaptığını ve insanların masanın etrafında nerede oturduğunu kontrol ettiğiniz için benzersiz bir konumdasınız. Birini İK iş Ortağınız olarak atamak, onlara yönetim konusunda daha fazla etki sağlar ve bu da departmanınızı veya Ekibinizi etkileyebilecek değişiklikler veya yeni girişimler konusunda size daha fazla esneklik sağlayabilir. Ayrıca, insanları neyin işaretlediğini bilen uzmanların tavsiyelerine de erişebilirsiniz, böylece bir şey beklendiği gibi çalışmadığında tekerleği yeniden icat etmek zorunda kalmazsınız.

En zor kısım, çoğu zaman insanların bir girişimin veya değişimin onlara büyümek ve ilerlemek için daha fazla fırsat sunabileceğini görmelerini sağlamaktır: bazıları için her şey nasıl yaptıklarına değil, ne yaptıklarına bağlıdır.

Yöneticiler ne yapabilir?
Takımlarını motive etmede iyi olmanın yanı sıra, doğru tutumu teşvik etmek, yöneticilerin tüm nedenlerini bilmeden kendilerinden beklenenlere iyi bir örnek oluşturarak yapabilmeleri gereken bir şeydir. Birbirimiz için ortak bir saygı olması sorun onlarla oturup sorgulamalısınız takımda moral etkilemeye başlarsa herkes çok iyi dışarı getirecektir. Ekip Üyelerine aklınızda ne olduğunu bildirirseniz yardımcı olur, böylece herkesin herhangi bir değişikliğe alışması için zamanı olur ve herhangi bir şey tamamlanmadan önce söz sahibi olma şansına sahip olur.

İK Sistemleri ne yapabilir?
Ekibinizdeki performansı izlemek için kullanabileceğiniz basit kontrol listelerinden, insanların önceden belirlenmiş parametrelerle yaptıklarını karşılaştıran gelişmiş otomatik programlara kadar birçok ik yazılımı seçeneği vardır. Bu araçlardan bazıları, özellikle İK uygulayıcıları için danışmanlar tarafından, bölümlerinin ne kadar iyi performans gösterdiğini veya iyileştirmelerin nerede gerekli olabileceğini ölçebilmeleri için tasarlanmıştır. Bu araçlar, bir şeyin yapıldığı önceki uygulamalara gitmek yerine, belirli bir rolde birinden beklenen her şeyi yazarsanız en iyi sonucu verir, çünkü her zaman olmuştur.’

Ne kadar başarılı olacağım?
Bununla başarının anahtarı, Ekibinizle ve / veya yönetiminizle iletişim kurma yeteneğinize ve almak istediğiniz yön hakkında açık fikirli olmanıza ve değişime ihtiyaç olup olmadığına bağlı olacaktır. Eğer işin içinde yarısı tek takım ise hiç herkes tam arkasında olmadıkça olmayacak, çünkü aynı zamanda istekli insanlar kendi konfor bölgesi dışında adım ve yenilikçi olacak nasıl bağlıdır; sonra bir anlamı yok zorlama değişecek

Bir yanıt yazın