Sivilce izlerine katlanmak zorunda değilsin. Çirkin sivilce izlerini çözdüğünü iddia eden ticari ürünler pahalı olabilir. Dışarı çıkıp büyük paralar harcamadan önce, neden bu sivilce ev ilaçlarını denemiyorsunuz? Sana bir yığın para kazandırabilirler!

Cherie’deki tanınmış güzellik uzmanları tarafından en popüler ve etkili sivilce yara izi ev ilaçları aşağıdadır:

1. Limon veya limondan taze meyve suyu – Bir limonu ikiye bölün ve suyu küçük bir kaseye sıkın. Bir pamuk topunu meyve suyuna batırın ve suyu doğrudan akne izlerinin üzerine sürün ve cilde emmesini sağlayın. Yüzünüzü yaklaşık 15 dakika sonra hafifçe durulayın. Sıcak bir havluyla kurulayın. Limon veya limon suyunun kullanılması, sivilcenin bir sonucu olarak çirkin lekeleri ve yara izlerini hafifletmek için iyidir.

2. Dilimlenmiş domatesler. Sebum üretimini engelleyen domatesler akne ve akne izlerini azaltmada mükemmeldir. İçerdikleri A vitamini, zarar görmüş cilde yardımcı olan bir antioksidandır.

3. Zeytinyağı – Az miktarda kullanılır, nemlendirici olarak ticari ürünlerden daha iyidir. Her gün yüzümde kullanıyorum. Cildi pürüzsüzleştirir ve yumuşatır. Byrdie.com.

4. Bal – Harika bir doğal nemlendirici, etkilenen bölgede az miktarda kullanın. Aynı zamanda bal üretiminde de önemli yer tutar. En iyi seçim, çoğu sağlıklı gıda mağazasında bulunan çiğ baldır.

5. Domates ve salatalık maskesi – Bu iki sebzenin besinlerini birleştirmek sivilceden kaynaklanan yara izlerini azaltır. Kombinasyon cildinizin dokusunu dengeler ve gözenekleri sıkılaştırır.

6. Buz Küpleri – Yatıştırıcı bir rahatlama olarak etkilenen bölgede bir torba buz küpü kullanın. Gözenekleri küçültmek için buz torbasını yara izlerine hafifçe sürün.

7. Çemen yüz maskeleri – Zeytin veya E vitamini gibi bir taşıyıcı yağ ile karıştırılmış çemen yapraklarından oluşan bir maske. Birlikte karıştırılır ve etkilenen bölgeye uygulanır akne izlerini azaltmaya yardımcı olur. Çemen tohumlarından yapılan bir demleme de etkilidir. Küçük bir tencerede bir bardak su kaynatın. Çemen tohumu ekleyin ve yaklaşık 5 dakika birlikte pişirin. Formülü ısıdan çıkarın ve soğumaya bırakın. Etkilenen bölgelere uygulamak için pamuklu bir top kullanın.

8. Lavanta esansiyel yağı akne üzerinde harika çalışır. Lavantayı zeytin veya E vitamini gibi bir taşıyıcı yağda kullanın. Sadece birkaç damla lavanta yağı kullanın. Yara izlerine günde iki veya daha fazla kez uygulamak için pamuklu bir top kullanın.

9. Sulu veya püre haline getirilmiş salatalıklar harika bir yüz maskesi yapar. Akne ve yara izlerinin iltihaplanmasına ferahlatıcı ve yatıştırıcıdır.

10. Yumurta akı – Yumurtayı sarısından ayırın. Beyazı hafifçe kırbaçlayın. Pamuklu bir top kullanarak uygulayın ve söz konusu alana sürün. Gece boyunca cildinizde bırakın ve sabahları durulayın.

Kolay ve ucuz – bunlar sadece bir veya iki dolar kazandırabilecek harika sivilce yara izi ev ilaçlarıdır!

Okuduğunuz ve paylaştığınız için teşekkürler. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sorularınızı, yorumlarınızı ve / veya düşüncelerinizi aşağıya bırakın!

Bir yanıt yazın