İspanya’yı düşündüğünüzde pek çok insan Santander’e gitmeyi düşünmez. Ancak, bu nispeten bilinmeyen liman kenti, plajları, parkları ve ikonik Santander kraliyet sarayı ile ünlü güzel bir turizm merkezidir. Çarpıcı vintage evler, balıkçı iskelesi, popüler plajlar ve güzel Cabarceno tabiat parkı ile Santander’de yapılacak ve görülecek çok şey var.

Güzel liman kenti Santander’i keşfetmenin en iyi yolu araba kiralamaktır. Santander’de, bazıları sınır ötesi seyahatlere bile izin veren birçok araç kiralama şirketi bulacaksınız. En iyi araç kiralama planlarını bulmak için bir araç kiralama karşılaştırması yapmak mükemmel bir fikirdir. Birkaç farklı araç kiralama şirketinin araç kiralama tekliflerini karşılaştırırsanız, çeşitli ucuz araç kiralama planları edinebilir ve bütçenize en uygun olanı seçebilirsiniz. Havaalanında çok sayıda araç kiralama şirketi var en iyi fiyatları arıyorsanız, fiyatları buradan kontrol edebilirsiniz: https://www.autospain.co.uk/city-santander /. Kiralık arabalar yerinde olduğundan, şimdi Santander’de yapabileceğiniz her şeyi keşfetmenin zamanı geldi.

1. Ziyaretinize zengin Palacio de la Magdalena ile başlayın
Palacio de la Magdalena, Santander’in sembolüdür. Rent-a-car’ınızı geniş Magdalena Yarımadası’na, şehrin kenarına doğru sürmeniz gerekecek. Palacio de la Magdalena, 1908-1912 yılları arasında inşa edilmiştir ve kuzey İspanya’da bu tür mimarinin ünlü bir örneğidir.

Saray başlangıçta İspanyol kraliyet ailesi tarafından yazlık olarak kullanıldı ve bugün ziyaretçilere ve aynı zamanda büyük etkinliklere ev sahipliği yapmak için açık.

2. Museo Marítimo del Cantábrico’yu ziyaret edin
Santander’in önemli bir denizcilik mirası var ve Museo Marítimo del Cantábrico bu tarihi kutluyor. Cantabria Denizcilik Müzesi olarak da bilinen Museo Marítimo del Cantábrico, Los Peligros Plajının hemen yanındaysa, kiralık aracınızı her iki cazibe merkezinin yakınında uygun bir yere park ederek bir gün geçirebilirsiniz.

Müze, arkeolojiden doğa tarihine, gemi yapımına, haritacılığa ve etnolojiye kadar hayal edebileceğiniz her şeye sahiptir. Sergilerden bazıları aslında 1790 yılına dayanıyor.

3. Plajlara göz atın
Santander harika bir plaj destinasyonudur ve şehir merkezinde ve çevresinde bulunan birçok altın kumlu alan vardır. Kiralık aracınızı şehrin güneyine doğru sürerseniz, günü Playa de Los Peligros ve Playa de la Magdalena’da geçirebilirsiniz. Şehrin doğusuna doğru, 1300 metre uzunluğundaki Playa del Sardinero şeridi vardır.

Plajların tamamında çok sayıda restoran, dondurma dükkanı, sörf okulu ve hamam bulunmaktadır. Santander’e doğru olan deniz genellikle çocukların yüzmesi için sakin ve güvenlidir.

Santander’in tüm manzaralarını görmeyi bitirdikten sonra, Cabo Belediye Başkanı Deniz Feneri’nden manzarayı kontrol etmek harika bir fikir. Deniz feneri, deniz seviyesinden 91 metre yükseklikte durduğu için tüm Santander’in en çarpıcı manzaralarından bazılarını sunmaktadır. Şehrin, plajın ve ötesindeki körfezin muhteşem manzarasının tadını çıkarmak için deniz fenerinin tepesine tırmanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın