Köstence’den bir öğretmen, birkaç ebeveyn tarafından, uygulama sırasında öğrencilerinin tırnaklarını kestiğinden, hatta kızlardan birinin yaralandığından şikayet edildi. Başvuranlar tarafından sunulan kanıtların bir sonucu olarak, okul yönetimi öğretmenle olan işbirliğinden vazgeçti.

Bu hafta başlarında Köstence Ticaret Lisesi’nden onuncu sınıf öğrencileri bir alışveriş merkezinin içindeki bir markette pratik yaparken oldu.

Ticari okullarda okuyan ve gıda ürünleri işleten öğrenciler için geçerli olan kurallar katıdır. Koruyucu eldiven giyse bile, aralarında uygun bir tırnak uzunluğu vardır.

Tırnakları çok uzundu ve eve gidebilirler, bu onlara dersleri ile hafta sonu bitireceğini öğretmen, iddiaya göre bazı öğrenciler uyardı.

Kızlar sorunu yerinde çözmek istediler ve tırnaklarını kendileri kesmeye çalıştılar, ancak hepsi başarılı olamadı. Daha sonra öğretmen müdahale ederdi, kim daha büyük bir makas kullanırdı, bu da bir öğrencinin yaralanmasına neden oldu.

Dava, ebeveynler tarafından okul yönetimi ve ISJ’NİN dikkatine sunuldu.

Genel okul müfettişi Sorin Mihai, Europa fm’ye öğretmenin rolünün böyle bir müdahaleyi gerçekleştirmekten ibaret olmadığını söyledi.

Ticaret Lisesinde sınıf çalışanıydı. İşini bırakacağı söylendi ve Salı günü derse gelmedi.

Bir yanıt yazın