İster romantik bir kaçamak için Paris’e seyahat ediyor olun, ister uzun bir iş toplantısına katılmak üzere oraya gönderiliyor olun, muhtemelen rahat ve verimli bir şekilde seyahat etmenin en iyi yollarını arayacaksınız. Bu size benziyorsa, o zaman Paris’teki bagaj deposundan tam olarak yararlandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Bagajınızı veya herhangi bir çantayı geçici olarak saklamak için güvenli bir yere sahip olmak birçok yönden yararlı olabilir.

Paris’te kaldığınız süre boyunca kullanabileceğiniz en iyi bagaj depolama seçeneklerinden bazılarını keşfetmek için okumaya devam edin.

Seyahat Noktalarında Bagaj Muhafazası
Listede ilk sırada Paris seyahatiniz sırasında en çok karşılaşacağınız yerler var. Buna çoğu tren istasyonu ve havaalanı dahildir. Çantalarınızı geçici olarak buraya bırakabilmek, şehir içinde veya dışında seyahat ettiğiniz günler için çok yararlı olabilir.

Gare du Nord
Gare du Nord (daha fazla bilgi) Paris’in ana tren istasyonlarından biridir ve dünyanın tanıdığı en işlek tren istasyonlarından biridir. Şehrin kuzey kesiminde yer alan kusursuz mimarisi, onu gerçekten görülmeye değer bir yer haline getirmektedir.

Birkaç büyük turistik cazibe merkezinin yakınında yer alan bu otel, odanıza check-in yapmadan önce dışarı çıkıp biraz keşif yapmak için can atıyorsanız çantalarınızı bırakıp gitmek için mükemmel bir yerdir.

Lyon Garı
Güneydoğudan Paris’e yaklaşıyorsanız, o zaman bu büyük olasılıkla varacağınız tren. Ancak, sadece bir tren istasyonu olarak hizmet etmiyor. Turistler ve yerliler, rezil Train Bleu’da bir şeyler içmek ya da yemek yemek için bir araya gelmeyi severler.

İster bir günlüğüne Paris’te alışverişe gittiniz, ister tatil için oraya seyahat ediyorsunuz. Burası çantalarınızı bırakıp eğlenmek için harika bir yer.

Bastille Gare de ben
Gare du Nord’un sadece birkaç blok güneybatısında yer alan Gare de L’EST, kardeş istasyonlarınkinden çok daha sakin bir deneyimdir. Bu istasyondan girip çıkan trenlerin çoğu, batıdan gelen birkaç haftalık ziyaret treninin yanı sıra doğuya da bağlı. Ve elbette, çantalarınız burada her zaman açığız.

Gare D’AUSTERLİTZ
Son fakat en az Paris’e bağlı tren istasyonları arasında Gare D’AUSTERLİTZ var. 1930’ların başından beri Paris’in ana terminallerinden biri olarak yağmur yağarken, bu istasyonda seyahat etmenin, çantalarınızı bırakmanın ve Paris sokaklarına eller serbest girmenin bir rüyanın gerçekleştiğini hissettiğinizi göreceksiniz.

Paris Orly Havaalanı
Avrupa’da bulunmuyorsanız, büyük olasılıkla Paris’e uçakla gireceksiniz. Çoğu zaman bu sizi Paris Orly Havaalanına götürür. Burada, uçuşunuz için erken gelirseniz veya bir mola üzerindeyseniz ve eller serbest dolaşmak istiyorsanız çantalarınızı saklayabilirsiniz.

Tüm bu yerler, Paris’e ve Paris’ten seyahat günleriniz boyunca inanılmaz derecede yararlı olabilecek muhteşem bagaj muhafazası içerir.

Turistik Yerlerde Bagaj Muhafazası
Sıradaki turistik yerleri vardır. Paris’i ziyaret ediyorsanız, ziyaret etmeyi kaçırmak istemeyeceğiniz birkaç yer var. Muhtemelen zaten ne görmek istediğinize dair iyi bir fikriniz var, ancak burada mevcut en iyi bagaj deposuna sahip muhteşem manzaraların bir listesi.

Çatı penceresi
Louvre, dünyanın en ünlü müzelerinden ve sanat galerilerinden biridir. Var olan en çok ziyaret edilen sanat koleksiyonudur. Geniş bir mimari ve tarih sergisine sahip olan bu muhteşem bina, keyifli bir akşamın tadını çıkarmaya çalışan turistlere ve yerlilere yabancı değildir. Birçoğu günü alışveriş yaparak, Louvre’a gelerek, çantalarını saklayarak ve derin tarih koleksiyonunu keşfederek geçirmekten keyif alıyor.

Notre Dame
Daha önce duymadıysanız, Paris’e vardığınızda kesinlikle duyacaksınız. Paris’in kalbinde, gotik mimarisi ve muazzam büyüklüğü ile ünlü nefes kesici bir katedral olan Notre Dame katedrali.

Birçoğu buraya yürüyüş turları yapmak, tarihi hakkında bilgi edinmek ve duvarlarında gerçekleşen her şeyin zengin hissinin tadını çıkarmak için geliyor.

Disneyland Paris
Birçok insan Paris’in kendi Disneyland’ına sahip olduğunu unutuyor gibi görünüyor. Amerika’daki parklara çok benzese de, Disneyland Paris’in hem aşırı Disney meraklıları hem de ilk kez gelenler için eğlenceli ve yeni bir deneyim haline getirebilecek kendi kültürel twist’i var.

Birçoğu geziden bir mola vermeyi, parka gelmeyi, çantalarını saklamayı ve büyük Paris maceralarının ortasında Disney’in büyüsünün tadını çıkarmayı sever.

Eyfel Kulesi
Paris’in bu sevilen elyafı, dünyanın şimdiye kadar bildiği en çok ziyaret edilen turistik yer haline geldi ve iyi bir sebepten dolayı. Bu muazzam sanat eseri sadece bakmak için değil. Yüksekten korkmuyorsanız, zirveye doğru ilerleyebilir ve hoş bir düşük ışıklı akşam yemeğinin, şampanya barının ve Fransa’nın en romantik kentinin panoramik manzarasının tadını çıkarabilirsiniz. Çantalarınızı bırakmayı unutmayın!

Zafer Takı
Bu güzel cazibe adının ne olduğundan emin değilseniz, büyük olasılıkla bir filmde veya TV şovunda gördünüz. Bu rezil kemer elli metre yüksekliğinde ve yirmi iki metre genişliğinde duruyor. Büyük bir ulusal öneme sahip olan bu kemere yapılan ziyaret, saygı, güzellik ve harika resimlerle doludur.

netice
Sonuç basit. Paris, yapılacak çok şey olan güzel ve romantik bir destinasyondur. İnsanlar iş yapmak, sevdikleriyle romantizm kurmak ya da ondan önceki tarihi görmekten zevk almak için çok uzaklardan geliyorlar. Amacınız büyük Paris şehrini ziyaret etmek ne olursa olsun, tüm bu konumların şehirdeki en iyi bagaj deposunu içerdiğini bilmek, seyahat etmeyi her zamankinden çok daha kolay, verimli ve daha basit hale getirecektir. Öyleyse Paris’e git, çantalarını sakla ve tadını çıkar!

Bir yanıt yazın