Web sitenizi, uygulamanızı veya yazılımınızı serbest çalışan bir geliştirici tarafından oluşturmakla ilgileniyorsanız, fikrinizi gerçeğe dönüştürebilecek doğru kişiyi işe almak hayati önem taşır. Serbest çalışan bir geliştiriciyle iletişime geçebileceğiniz birçok serbest site vardır, ancak tüm bu siteler sizin için işi uygun maliyetli bir şekilde yapabilecek nitelikli geliştiriciler sağlamaz. İşletmeniz için uygun geliştiricileri işe almak için doğru yeri bulmanız gerekir.

Aşağıda, serbest çalışan bir geliştiriciyi işe alırken aklınızda bulundurmanız gereken en iyi ipuçları verilmiştir…

Teknik Know-How
Bu, serbest çalışan bir geliştiriciyi işe alırken aklınızda bulundurmanız gereken en önemli şeylerden biridir. Geliştiricinin, şirketinizin teknoloji ile ilgili ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için gerekli beceri setine sahip olması gerekir.

Tam zamanlı çalışanların aksine, serbest çalışanların indüksiyon süresi yoktur veya yerinde eğitim yoktur. Görevleri bağımsız olarak yapmak zorundalar. Bu nedenle, işi tamamlamak için gerekli teknik bilgiye sahip olmaları çok önemlidir. Teknik yeterliliklerini farklı yollarla, örneğin canlı kodlama yetenek testi yaptırarak kontrol edebilirsiniz.

İyi İletişim Becerileri
İyi iletişim becerileri, serbest çalışan bir geliştiriciyi işe almadan önce kontrol etmeniz gereken bir diğer önemli beceridir. Bu çok önemlidir, çünkü tam zamanlı çalışanların aksine, serbest çalışanların her gün yüz yüze toplantıları yoktur. Bu nedenle, fikirlerinizi ve mesajlarınızı net bir şekilde iletebilmeniz ve bu fikirleri fantastik bir teslimata dönüştürebilmeniz için sözlü ve yazılı iletişimde yetkin olmaları gerekir.

Serbest çalışan geliştiricinin iletişim becerileri zayıfsa, siz ve serbest çalışan birbirinizin fikirlerini anlayamayabilir ve bu da projenizi riske sokabilir. Bu nedenle, iletişim becerilerini değerlendirmek için serbest çalışan geliştiriciyle kişisel olarak konuşun.

Problem Çözme Becerisi
Serbest geliştirici ayrıca iyi problem çözme becerilerine sahip olmalıdır. Ortaya çıkabilecek beklenmedik sorunlara uygun ve mantıklı çözümler bulmalarını sağlayan bir beceridir. İyi problem çözme becerilerine sahip serbest çalışan bir geliştiricinin teknolojiyle ilgili bir sorunu çözmesi fazla zaman almayacaktır. Önce konuyu iyice gözlemleyecekler ve sonra hızlı bir mantıklı karar verecekler.

Son Teslim Tarihlerini Karşılama Yeteneği
Serbest çalışan bir geliştirici, işi son teslim tarihinden önce teslim etmek için tamamlanması gereken işi planlamalı ve planlamalıdır, böylece projenizin hızı yavaşlamaz. Serbest geliştiriciyi işe almadan önce bu son tarih toplantı yeteneğini kontrol edemediğinizden, iş ahlakı hakkında fikir edinmek için müşteri incelemelerini ve itibarlarını kontrol edebilirsiniz. İncelemeler, geliştiricinin sorumlu ve dakik olup olmadığını size gösterecektir.

Güvenilir ve Güvenilir
İş fikirlerinizi ve stratejilerinizi birisiyle paylaşmak, güvenilir değilse riskli olabilir. Bu yüzden işe aldığınız kişinin güvenilir ve güvenilir olduğundan emin olmanız gerekir. Şirket tarafından belirlenen belirli kuralları ihlal etmemeli ve beklendiği gibi iş sunmak için güvenilir olmalıdırlar.

Projenizin başarısı için uygun bir serbest geliştirici işe almak çok önemlidir. Başlangıçta doğru kararı vermek sizi gelecekte beladan kurtarabilir. Bu nedenle, doğru geliştiriciyi seçmeden önce yukarıda açıklanan ipuçlarını izleyin.

Bir yanıt yazın