Seyahat ederken bir sağlık rutinine ayak uydurmanın en iyi yolu, birkaç temel şeyi paketlemektir. Aşağıdakilere ihtiyacınız olacak– – Bir diş fırçası ve diş macunu – Bir saç fırçası – El dezenfektanı, antibakteriyel mendil veya jel, yüz nemlendiricisi ve güneş kremi. Tüm bu ürünler hafiftir ve seyahatiniz sırasında hem kendiniz hem de başkaları için ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olmak için taşıma çantanıza kolayca paketlenebilir. Tatile mi gidiyorsun yoksa sadece hafta sonu için aileni mi ziyaret ediyorsun önemli değil. Hareket halindeyken sağlıklı kalmak için evden uzaktayken kendinize iyi bakmanız çok önemlidir! InstaSkincare bu konuda size rehberlik edecek!

Uçuş / Gezi Özellikleri
Düzlemde, cilt hızla nemi kaybeder ve uzun süreli aktif bakım gerekli hale gelir. En iyi seçenek, gemideki kuru havaya hazırlamak için kalkıştan bir saat önce ellerinizin cildini nemlendirmektir. Uçuş sırasında gerektiği gibi bir bakım kremi uygulayabilirsiniz – mini formatlı ürünler bu amaç için idealdir. Uçuş uzun saatler sürerse, kremin çeşitliliği arttırılmalıdır.

Araba veya trenle seyahat ederken, temizlik mendilleri, alkollü antibakteriyel jeller sıklıkla kullanılır. Bunlar düzenli el yıkama için mükemmel bir alternatiftir ve mikropları nötralize eder, ancak cildi kurutabilir. Bu nedenle, her temizlemeden sonra, bir el kremi kullanmaya değer (besleyici, yenileyici). Bakım maddesi lipit bariyerini eski haline getirebilir ve elleri hoş olmayan gerginlik ve kuruluk hissinden koruyabilir.

Yanıma ne alacağım?
Akıllıca bir seyahat aracı seçimi, tatiliniz sırasında birçok sorunu çözecektir. Bir kozmetik çantasını tamamlarken, ihtiyacınız olan her şeyi almak, ancak fazladan kargo taşımamak önemlidir (çünkü bagaj ağırlığını sınırlamak için kuralları vardır). Ana güç, çok işlevli aletleri uygun bir biçimde bir bavula koymaktır.

Çok işlevlilik gezgin için hayati bir rol oynar. Çantanın içinde daha değerli işlevleri bakımı ürün yapar, daha az şişe. Çeşitli seyahatlerde (özellikle sıcak ülkelerde), güneşli bir plaj, deniz suyu ve yüzme havuzlarından sonra ellerin cildinin hızlı bir şekilde iyileşmesi çok önemlidir.

Toplanırken, sadece yüzünüzü ve uçuş sırasındaki tazeliğini değil, aynı zamanda vücudunuzu da düşünün. Kayak gezisinde olsanız bile güneş kremi makyaj çantanızda olmalı, vücut nemlendiricisi şarttır ve dudak kremi, kütikül yağı ve el kremi bahsetmeye bile değmeyecek şeylerdir.

Uzun yolculuklar sırasında pazarlama malzemelerini atlayın, cilt toz ve tıkanıklıktan, sıcaklık değişimlerinden, ulaşımdaki iklimlendirmeden ve suya erişimi olmayan uzun bir konaklamadan olumsuz etkilenir. Tüm bunlar, “seyahat çantanızı” yolda paketlerken öngörülmelidir. Uçakla seyahat ediyorsanız taşıma çantanıza sığacak kadar küçük olmalıdır. Bu çantaya koymanız tavsiye edilir:

Yıkamak için sütlü küçük bir kap (20-30 ml). Hassas ciltler için süt seçmek daha iyidir;
Tonik, ayrıca 20-30 ml’lik bir kapta. Asit veya alkol içeren tonerler kullanmayın. Hassas ciltler için hipoalerjenik bir toner seçin;
pamuklu pedler;
Küçük bir şişede göz çevresindeki cilt için krem;
Nemlendirici yüz kremi, ayrıca 20-30 ml’lik bir kapta;
Küçük besleyici yüz maskesi;
Kütikül yağı;
El kremi;
Dudak kremi;
Küçük bir diş fırçası;
Küçük bir şişe diş macunu;
Diş ipi.
Termal suyu da yanınıza alabilirsiniz; bazı üreticiler küçük kaplarda termal su üretmektedir.

Seyahat Ederken Yüzünüze Nasıl Bakılır?
Cildine yansıt. Bu nedenle, gemiye binmeden veya gemiye binmeden önce yüzünüzü birkaç kez sütle silin. Sonra cildinizi tonerle ovalayın. Gözlerin altına bir krem uygulayın (düzlemde, tercihen kalın bir tabaka halinde uygulanır) ve yüz kremi uygulayın. Ayrıca kütikül yağı ve el kremi kullanmalısınız.

Araba ile seyahat ediyorsanız ve suya erişiminiz yoksa ve cildinizin temizlenmesi gerekiyorsa aynısını yapabilirsiniz. Birkaç günlüğüne çadırlarda kırlara çıkmış olsanız ve doğru yıkama fırsatınız olmasa bile, yüzünüze aynı şemaya göre bakabilirsiniz. Yaz aylarında deniz yoluyla seyahat ediyorsanız veya dağlarda kayak yapıyorsanız, besleyici bir yüz maskesi ve dudak kremi hile yapacaktır.

Kozmetik kullanıyorsanız bakımın daha kapsamlı olması gerektiğini dikkate almak önemlidir. Yüzünüzde makyajla uyumak tavsiye edilmez. Bu nedenle, bir uçağa veya başka bir nakliyeye binerken (ve yolda insanlar sık sık uyurlar), kozmetik ürünlerini süt ve tonikle yıkamak ve kremi yüze ve gözlerin altına uygulamak daha iyidir. Uçuştan sonra, makyaj yapmak, yüzünüzü demlemek ile yıkamak ve yoldan geçit töreninde olmanız gerekiyorsa fondöten uygulamak daha iyidir. Makyajın her 12 saatte bir yıkanması gerektiğini hatırlamak da önemlidir.

Islak Mendil Kullanmalı Mıyım?
Birçok insan yolda ıslak mendil kullanır. Bununla birlikte, yüz cildi için sadece vücut hijyeni için ıslak mendil kullanılması önerilmez. Kozmetikleri yıkamazlar ve genellikle alkol ve diğer zararlı maddeler içerebilirler. Kullanımı ıslak ıslak mendil.

Seyahatiniz Sırasında Daha Fazla Su İçin!
Bir yolculuktan dönerken, “seyahat çantasını” sökmeyin.” Seninle hamam, sauna, yüzme havuzu götürün, bir iş gezisi veya bir ziyaret, bir gece kalmak ile gidersen.

sarmak
Öğrendiğimiz gibi, seyahat ederken cildimize bakmak çok önemlidir. Akılda bu ipuçları ile, cildinizin durumu endişesi olmadan yolculuk keyfini çıkarın! Bu blog yazısının, seyahat sırasında cildinize nasıl düzgün bakacağınızı öğrenmeniz için yararlı olduğunu umuyoruz. Değilse, lütfen sorularınız veya yorumlarınız için yardım isteyin. Harika bir gün var!

Bir yanıt yazın