Teksas’ta tıbbi esrar reçetesinin nasıl alınacağı konusunda kafanız mı karıştı? Süreç göründüğü kadar karmaşık değil. Aşağıda, Teksas’ta esrar reçetesi almanıza yardımcı olacak adım adım bir kılavuz bulunmaktadır.

Teksas’ta Tıbbi Esrar Yasal mı?
Amerika’daki diğer tüm eyaletlerden Teksas, esrar kullanımı konusunda en fazla kısıtlamaya sahiptir. Esrar eğlence amaçlı yasa dışıdır ve tıbbi kullanıma yalnızca belirli koşullar altında izin verilir. Kayıtlı bir doktor, otizm, ALS ve epilepsi gibi nitelikli bir tıbbi durumu olan hastalara% 0.5 THC reçete edebilir. Bu kısıtlı kullanıma izin vermek için, 2015 yılında tıbbi esrar kullanımıyla ilgili Teksas Şefkatli Kullanım Yasası yürürlüğe girmiştir.

Teksas Şefkatli Kullanım Yasası
Teksas Şefkatli Kullanım Yasası, nitelikli hekimlerin yasa tarafından onaylanan listede belirtilen tıbbi bir durumu olan hastalara düşük THC esrarı reçete etmelerine izin vermek için 2015 yılında kabul edildi. Uygun koşullar listesine dahil olan yaklaşık 200 tıbbi durum vardır telemedmj.com.

Teksas’ta Tıbbi Esrar Almak için Adım Adım Kılavuz
Tıbbi Esrar Almaya Hak Kazanma Kriterlerini bilir
Hangi hastalara esrar reçetelenmesine izin verildiğini ve hangilerinin verilmediğini belirlemek için kullanılan yeterlilik kriterleri vardır. Teksas’ta sadece tıbbi bir esrar reçetesi alacaksınız:

Teksas’ta ikamet ediyorsun.
Nitelikli bir sağlık durumun var.
Reçete yazan doktor CURT (Texas Şefkatli Kullanım Sicili) ile kayıtlıdır.
‘Doktor Bul’
Nitelikli bir tıbbi durumunuz olduğunu öğrendikten sonra, size tıbbi esrar reçete edebilecek bir doktor bulabileceksiniz.

Çevrimiçi olarak, tıbbi esrar amacıyla uzmanlaşmış ve kayıtlı bir doktor olan bir doktorla bağlantı kurmanıza yardımcı olan birçok hizmet vardır, bu nedenle yerel bir doktor bilmiyorsanız bu iyi bir hizmet olabilir. Şu anda bir doktorunuz varsa ve o doktorun size düşük THC esrarını reçete etmesini istiyorsanız, reçete yazmalarına izin verilip verilmediğini görmek için onları arayın. Değilse, kullanmak için yeni bir doktor bulmanız gerekecektir.

Randevu alın ve Doktorunuzla Konuşun
Uygun bir doktor bulduktan sonra randevu alın. İki seçeneğiniz olacaktır; ilk seçenek bir teletıp servisi kullanmak, ikinci seçenek ise ofis içi ziyaret yapmaktır. Hangi seçeneği seçerseniz seçin, bu tedaviyle ilgili aklınızdaki soruları sorduğunuzdan emin olun. Muayeneden sonra doktorunuz reçetenizi elektronik olarak Şefkatli Kullanım Kayıt Defterine gönderecektir.

Reçeteyi Doldurun
Daha sonra reçetenizi tamamlamak için yerel bir dispanseri arayın. Bir hasta olarak, doktorunuzun reçetenizi sisteme eklediğini esrar dispanserine bildirmeniz gerekecektir. Tıbbi esrar spreyler, pastiller ve tentürler gibi farklı şekillerde gelir. Onlar da birçok farklı tatlar mevcuttur. Doktorunuzun tavsiyesine veya tercihlerinize göre herhangi bir form veya lezzet seçebilirsiniz. Bunu yaptıktan sonra, ilaçlarınızı dispanserden alabilir veya evinize teslim ettirebilirsiniz – ne tercih ederseniz edin!

Bir yanıt yazın