Tıbbi malpraktis kurbanı olmak, yaralanmalar veya hastalıklarla uğraşmak ve maddi olarak mücadele etmek zorunda olduğunuz için ezici olabilir. Neyse ki, güvenilir bir Miami tıbbi malpraktis avukatı hukuk sisteminde gezinmenize yardımcı olacak ve yolun her adımında sizinle birlikte çalışacaktır. Avukatın talebi dikkatle değerlendirmek ve sizin için alabilir eğer onlar belirleyecek. Ancak, kalifiye bir avukat aşağıdaki nedenlerden dolayı davanızı reddedebilir:

Kanıtlanabilir Malpraktis Eksikliği
Tıbbi bir malpraktis talebinde bulunduğunuzda, sağlık hizmeti sağlayıcısının ihmalinin size zarar verdiğini kanıtlamanız gerekir. Bunu kanıtlamak için, doktor-hasta ilişkiniz kurulmuş olmalı, doktorunuzun beklenen bakım standardını vermediğini, ihmallerinin sizi yaraladığını ve yaralanmalarınızın doğrudan bakım eksikliğinden kaynaklandığını belirtmelisiniz. Kaba tıp uzmanlarıyla yüzleşmek, tedavi edilemeyen koşullar almak veya kötüleşen koşullara sahip olmak için tıbbi bir malpraktis talebinde bulunamazsınız. Tıbbi bir malpraktis davası, makul bir doktorun nasıl davranacağını dikkate alır. Aynı niteliklere sahip diğer doktorlar benzer kararlar almış olsaydı, tıbbi yanlış uygulama olmayacaktır. Daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Yaralanmanın Nedenini Göstermede Zorluk
Olası bir davacı olarak, yaralanmalarınızın doğrudan sağlık hizmeti sağlayıcısının ihmalinden kaynaklandığını kanıtlamanız gerekir. Ama, acı çektin yaralanmalar için bakım kuruluşu, bakım ya da eksikliği bağlayan önemli bir kanıt olmadan, hiç bir iddia takip edebilirsiniz.

Önemsiz Hasar
Tıbbi malpraktis avukatları genellikle acil durum ücreti esasına göre çalışırlar. Bu nedenle, davanızı kazanmadıkça sundukları hizmetler için ücret talep etmezler. Bu, yalnızca sizin için tazminat aldıklarında ödeme aldıkları anlamına gelir. Talebiniz küçük zararlar içeriyorsa, dava masrafları olası zararı aşabilir. Bu durumda, bir avukat talebinizi reddetmek zorunda kalacaktır.

Uygun Kurtulanların Olmaması. Tıbbi malpraktis avukatlarının tazminat almak için uygun hayatta kalanların bulunmaması nedeniyle bir iddiayı reddetmeleri gerekebilir. Bir mağdur ihmal nedeniyle ölürse, bir eş, çocuk veya ebeveyn tazminat isteyebilir. Kurtulan olmadan, hiçbir dava takip edilemez.

Gerçek Hasar Eksikliği
Tıbbi bir malpraktis davasında tazminat talep etmek için, zararın gerçekten gerçekleşmesi gerekirdi. Olabilecek zararlar veya spekülatif zararlar tazminat almaya hak kazanmaz. Örneğin, zarar görmemesi için harekete geçtiyseniz doktorunuz ihmalkar davransa bile dava açamazsınız. Avukatınız size bir davanız olup olmadığını açıklayabilmelidir.

Bir yanıt yazın