Özellikle Covıd-19 çağında dijitalleşme ve mobil hizmetlerin yükselişte olduğu bir noktadayız. IDanalyzer.com . Basit bir işlemi tamamlamak için bir bankaya girme günleri sona erdi. Bugün, uzaktan kimlik doğrulaması sayesinde neredeyse tüm bankacılık işlemlerini uzaktan gerçekleştirebilirsiniz.

Dijital kimlik doğrulama endüstrisi son yıllarda muazzam bir büyümeye tanık oldu ve dijital dünyamızın bir ayağı. Globe News Wire’a göre, küresel uzaktan kimlik doğrulama pazarı 2025 yılına kadar 12 Milyar dolara çıkacak. Bu size bir işletme olarak, bu teknolojiye yatırım yapmadıysanız, bunun tam zamanı olduğunu söyler. Ama neden bu teknolojiye yatırım yapıyorsunuz? Aşağıda, dijital kimlik doğrulamanın her zamankinden daha önemli olmasının 4 nedeni bulunmaktadır…

1. Tüketici Talepleri
Hem tüketiciler hem de işletmeler her zamankinden daha fazla güvenlik bilincine sahipler ve bu da daha iyi dijital kimlik doğrulama çözümlerine olan talebi artırıyor. Yakın zamanda yapılan bir araştırma, Amerikalı tüketicilerin% 44’ünün bankacılık sahtekarlığı ve kimlik hırsızlığını en büyük endişe olarak sıraladığını buldu. Bu nedenle, bir işletme olarak, tüketicilerin taleplerini karşılamak için en iyi uzaktan kimlik doğrulama teknolojisine yatırım yapmak ve uzaktan işlem yaparken güvenliklerini sağlamak önemlidir.

2. Mobil Talep
En son trendler, yeni dijital dünyamızdan geri dönüşün olmayacağının yeterince kanıtıdır. Örneğin koronavirüs vakasını ele alalım. Salgın, mobil hizmetlere olan ihtiyacı artırdı ve birçok işletme artık uzaktan kimlik doğrulaması gerektiren dijitalleştirme ihtiyacını takdir ediyor.

Statista’ya göre, küresel internet trafiğinin% 52’si mobildir ve bu nedenle uzaktan kimlik doğrulamanın etkileri derindir. Giderek daha fazla tüketici mobil cihazlara yöneldikçe, dolandırıcılık ve kimlik hırsızlığı arttı. Bu nedenle, bir işletme olarak, onlara en iyi deneyimi sunarken müşteri verilerini korumaya bakmaya ihtiyaç vardır. Dijital kimlik doğrulama teknolojisine duyulan ihtiyaç burada devreye giriyor.

3. Koronavirüsün Etkisi
Ölümlerin ve dünya ekonomisini dize getirmenin yanı sıra, COVID-19’un bir diğer büyük etkisi de mobil ve çevrimiçi hizmetlerin daha fazla benimsenmesi olmuştur. Diğerleri arasında sağlık verilerine erişim, finansal veriler, video konferans, kimlik doğrulama gibi uzak hizmetlere olan talep artmıştır. Tüm bu hizmetler uzaktan kimlik doğrulama talebini artırdı. Bu nedenle, bir işletme olarak, uzak hizmetlere olan talebi karşılamak ve müşterilerinize hizmet vermeye devam etmek için oyununuzu geliştirme ve en iyi dijital kimlik doğrulama çözümlerini uygulama zamanı gelmiştir.

4. Artan Kimlik Hırsızlığı ve Dolandırıcılık Vakaları
Son birkaç yılda, özellikle finansal kurumlarda olmak üzere farklı sektörlerde kimlik hırsızlığı ve dolandırıcılıkta artış görülmüştür. Tüketiciler, masum kurbanların kimliğini çalan dolandırıcılara milyonlarca doların yanı sıra değerli verileri de kaybetti. Bu nedenle uzaktan kimlik doğrulaması her zamankinden daha önemlidir. Kimlik hırsızlığını en aza indirmenin en kesin yolu budur. Bu nedenle bir işletme olarak en iyi teknolojiye yatırım yapmalı ve BT altyapınızı endüstri standartlarına uygun doğru araçlarla donatmalısınız.

Bir yanıt yazın