Küçük endüstriler birçok nedenden dolayı yer değiştiriyor. Bazı işletme sahipleri, taşınma belirli işletme giderlerini en aza indirdiği için diğer işletme sahiplerinin daha fazla kar beklentisine sahip olduğu artan karlar için doğrudan bağlantılarını belirler. Taşınma satışı gerçekleştiğinde, birçok kişi, belirli alanın cazibesi de dahil olmak üzere daha dolaylı faydalar öngörerek, uzun vadede daha fazla kar elde etmeyi öngörüyor. versarelocation.com.

Her durumda, yer değiştirmenin gerçekleşmesi şirketin karlarını artırmasına yardımcı olacaktır. Bunun anahtarı, nihai kararın artılarını ve eksilerini düşünmek, maliyet komplikasyonlarını bilmek ve üst düzey çalışanları gözaltına almaktır.

Teşvikler ve Vergiler:

İşletme sahibi, düşük vergiler nedeniyle önemli ölçüde başka bir alana taşınmayı seçti. Kurumlar vergilerinin düşük olması nedeniyle, küçük sanayiler kendilerini şehir çevresinden uzaklaştırmayı düşünüyor. Şehir, şirketi yeni bir ikametgah olarak kazanmak için çabalarken yer değiştirmede istilacı olabilir. Vergi vakfı’na göre, ortalama ABD kurumlar vergileri de dahil olmak üzere devlet oranları yayınlandığı tarihte yüzde 39,2’ye yükselmiştir.

Vergiler o yıl için kaydedilmişse, karları olumlu yönde etkileyebilir. Taşınma bedeli ile giderlerde artış olmasına rağmen
Küçük endüstriler, farklı ülkeler arasında belirli teşvik paketlerinden yararlanarak daha yüksek karlardan da yararlanabilirler
Bir mülkün kapanış maliyetlerine yönelik fonlar ve nakit hibeler dahil edilen teşviklerdir
Karı maksimize etmenin bir başka yöntemi de Nevada, Wyoming ve Teksas gibi sıfır devlet gelir vergisine sahip bölgelere taşınmaktır.
Müşterilere erişilebilirlik:

İşletme sahipleri, ihtiyaç duydukları doğal kaynaklara kolayca erişebilecekleri alanlara taşınmaya da özen gösterirler; Bu aynı zamanda karı arttırmanın başka bir yoludur. Kaynaklar, tahılları, yağları veya ürünlerini üretmek için kullandıkları herhangi bir bileşeni içerir. Ürün kaynaklarına yakın küçük endüstriler nakliye maliyetlerini en aza indirebilir. Ve kaynakların yeterli mevcudiyeti nedeniyle, tüm bu kaynakları daha az fon için kolayca satın alabilirler.

Basitçe söylemek gerekirse, küçük bir mineral ve vitamin üreticisi, ürünlerini üretmek için daha zengin petrol ve bol miktarda mineral içeren bir bölgeye taşınırsa, bu doğal kaynaklara hızlı erişim sağlamak için arazi bile satın alabilirler. Kısacası, daha düşük üretim maliyetleri daha yüksek karlara neden olabilir.

Anket:

Bazı endüstriler, tesisler gibi büyük tesisleri göz önünde bulundurarak yer değiştirir. Modern ve modern tesislere sahip tesisler, çünkü daha büyük tesisler, endüstrilerin üretim taleplerini etkin bir şekilde yerine getirmelerine yardımcı olmaktadır. Daha büyük tesislere sahip endüstriler, üretim verimliliğini artırabilecek aerodinamik ekipman kurabilir. Bu nedenle, her iki durumda da karların artması muhtemeldir.

Diğer bir faktör işgücünün mevcudiyetidir. Küçük sanayiler, yeni taşınan şehirdeki daha deneyimli işçileri algılayabilir. Müşteriler, endüstrinin genel gelişimine tepki gösterdikçe, şirket karları da daha kaliteli çalışanlardan etkilenebilir.

Bir şirketin yerini değiştirmenin avantajları:

Ticari emlak vergisi oranları, şirketin diğer alanlara taşınmasının arkasındaki temel nedendir. Taşınırlarsa, emlak vergisi için ne kadar ödediklerini ve ne kadar karlı olacağını önemli ölçüde etkileyecektir. Bir şirket bulmanın diğer avantajları şunları içerir:

Vergilerde tasarruf:

Bazı ticari durumlarda, taşınma satışından sonra, diğer yerlere göç etmek, ticari emlak vergilerinin nispeten daha düşük olduğu bölgelere göç ettikçe büyük bir vergi tasarrufu sağlar. Ticari vergiler, ilçelerin ve yerel yönetimlerin her büyüklükteki şirkete uyguladığı sabit oranlı vergilerdir. Vergilendirilebilir varlıklarını dikkate alan ve buna göre hareket eden bir şirket, başka bir yere harcamak için daha fazla para tutabilir.

Mülkiyet değerlendirmesi:

Ticari emlak vergileri, yeni mülkün değeri nedeniyle yer değiştiren endüstrilere zarar verebilir. Ofisine sahip olan ve 500.000 dolarlık emlak vergisi ödeyen küçük endüstrilerin her yıl mülk değerine değip değmeyeceğini görelim.

Endüstri, 1 milyon dolarlık ofisi olan ancak emlak vergilerinin benzer olduğu aynı bölgede yeni bir bölgeye taşınırsa, yeni taşınan alanın daha yüksek bir erişim değerine sahip olması nedeniyle muhtemelen sektörün emlak vergisi faturasını iki katına çıkaracaktır. Dolayısıyla, endüstrinin yeni mülkü orada daha yüksek bir değere sahip olsaydı, daha düşük bir orana sahip bir bölgeye göç etmek bile herhangi bir maliyet tasarrufu sağlamayacaktı.

Teşviklerin değeri:

Bazı durumlarda, yerel yönetimler değerli emlak vergisi teşvikleri ve indirimleri sunarak yer değiştirme kararlarını daha cazip ve daha ucuz hale getirmektedir. Bu nedenle, satışların yerini değiştirdikten sonra, şirket daha düşük bir maliyete sahip bölgelere göç etmeyi düşündü. Şirket, emlak vergisi indirimi olan New York’a taşınırsa, küçük endüstrilerin karlarını ve büyüme potansiyelini artırmasına tam olarak yardımcı olacaktır.

Uzatma için zamanlama:

Şirketin taşınma konusunda işlerini genişletmeyi planladığını varsayalım. Bu durumda, taşınma, yüksek emlak vergisine sahip yüksek ticari bir alanda veya daha fazla mülk türünü içeren daha önemli emlak vergisinde gerçekleşirse, hem olumlu hem de olumsuz etkilerle karşı karşıya kalabilirler. Bu durumda, endüstri büyüme kabiliyetinde bazı sınırlamalarla karşı karşıya kalacaktır.

Şirket taşınırken göz önünde bulundurulması gereken faktörler:

Konum:

Seçilen yer değiştirme yeri, endüstrinin ihtiyaç duyduğu tüm yakın kaynaklara hizmet edecek kadar verimli olmalıdır.

Gelecekteki büyüme potansiyeli:

Endüstriyel yer değiştirme yatırımı başlangıçta daha maliyetli olacaktır. Ancak taşındıktan sonra, maliyet etkin olup olmayacağı ve herhangi bir üretkenliği etkilemeyeceği, bu taşınmanın gerçekten daha yüksek yatırım getirisi ile sonuçlanıp sonuçlanmayacağını bilmeye yardımcı olacak önemli faktörlerdir.

Çalışanların tutulması:

Taşınma iş planlarını etkilememelidir. Şirketin çalışanlarından herhangi biri taşınırken şirkete katılmamayı planlıyorsa, yüksek vasıflı olmaları şirket için büyük bir kayıptır. Bu nedenle şirket, iş verimliliğinin devam etmesini sağlayacak diğer çalışanı işe aldığından emin olmalıdır.

Sonuç:

Şirket taşınmaya karar verdikten sonra, başlamak için uygun bir iş stratejisine ihtiyaçları olmalıdır. Göç ettikleri takdirde tüm potansiyel riskleri ve tüm faydaları göz önünde bulundurmalıdırlar. Tüm yer değiştirme maliyetlerini değerlendirmeli ve işletme herhangi bir kayıp yaşamadan etkin yer değiştirmeyi sağlamak için bir bütçe belirlemelidirler.

Bir yanıt yazın